- 13 %
Doprava zdarma

INDESIT LR7 S2 W CHLADNIČKA KOMBI.

Cena
8 990 Kč 10 390 Kč ušetříte 1 400 Kč
Dostupnost
Výrobce
Kód zboží
40036613
Nevíte si rady s výběrem? Zeptejte se odborníka

INDESIT LR7 S2 W CHLADNIČKA KOMBI.

Kombinovaná chladnička

Kombinovaná chladnička s mrazákem dole
Energetická účinnost A++
Celkový objem 307 l
Objem chladničky 196 l
Objem mrazničky 111 l
1 kompresor
Spotřeba en. dle reg. EU 2011 0,639kWh/24hod
Mrazící výkon 5 kg/24 hod
Akumulační doba 24 hod
Hlučnost 38 dB (A)
Funkce rychlého zchlazení
Mechanické ovládání
Poličky v chladničce 3 (bezpečnostní sklo)
Držák na víno 1
Zásuvky na zeleninu 1
Zásuvky v mrazáku 3 (transparentní)
Z toho výsuvné 3
Výrobník ledu 1
Možnost otočení otvírání dveří
Barva bílá
Rozměry: (V x Š x H) 175 x 60 x 64,5 cm

 stitky 2

Energetický štítek označuje energetickou náročnost spotřebiče (a nově i budov, ale ty u nás na Čtyřlístku.eu nekoupíte :-)). Ukazuje tedy, kolik energie spotřebič při svém provozu spotřebuje. A jelikož každý elektrospotřebič potřebuje na stejný výkon jiné množství elektřiny, dá se díky energetickému štítku lehce spočítat, kolik za jeho provoz během následujících let utratíte peněz.

Parametry na štítku

Na energetických štítcích jsou tyto parametry:

  • výrobce a model

  • energetická třída

  • odhadovaná roční spotřeba elektřiny v kWh

  • další parametry dle typu spotřebiče spotřebiče - jiné informace jsou na štítku pro televize, jiné pro pračky, myčky, lednice, atd. Jedná se například o objem, hlučnost, spotřebu vody, množství prádla atd.

Energetická třída

Energetická třída se uvádí na stupnici A - G. Spotřebiče na stupni A jsou nejúspornější a lze je dále rozlišit na A+ až A+++, stupeň G je nejméně úsporný.

Pro každý typ výrobků se uvádí jiný rozsah stupnice. Například na televizích naleznete štítek se stupnicí A+ až F, u lednic A+++ až D.

energeticky stitek popis 

Energetické štítky jsou povinné u všech elektrických spotřebičů prodávajících se v EU, pokud takový štítek existuje. Díky štítkům jednoduše srovnáte konkurenční elektrospotřebiče mezi sebou. Nezapomeňte se dívat se nejen na pořizovací cenu, ale i na cenu, kterou dáte za provoz spotřebiče.

Lednička je zajisté nejvyužívanější a pro mnohé i nejdůležitější domácí spotřebič. Je v provozu 24h denně, životnost a výše spotřeby kontra nabízené funkce jsou tedy při výběru na prvním místě. V potaz musíme brát samozřejmě i rozměry spotřebiče a prostor pro její umístění. Vybírat můžeme dnes již z mnoha typů od samostatně stojících nebo vestavných přes kombinované či monoklimatické s různou povrchovou úpravou, rozmístěním mrazící části nad nebo pod chladícím prostorem. Mnoho zákazníků poptává také speciální lednice, jakými jsou vitríny a vinotéky nebo přenosné lednice. Nabídka je tedy opravdu široká a každý si určitě najde ideální spotřebič také z naší nabídky.

Jak vybrat lednici?

Kombinované lednice jsou stále nejvyhledávanějším typem těchto spotřebičů. Nabízí chladící i mrazící prostor, dva okruhy a kompresor s nižší hmotností, vyšší účinností a spolehlivostí. Modernější typy jsou vybaveny mnoha funkcemi, úsporným LED osvětlením, digitálním displejem s informacemi o aktuální teplotě a navolených funkcích. Přesnější a na sobě nezávislé nastavení teploty v mrazící a chladící části nabízí lednice s dvěma termostaty. 

Důležitým ukazatelem je i využitelný objem, obecně se doporučuje 60L chladícího a 25L mrazícího prostoru na člena rodiny.Rozmyslete si i rozdělení vnitřního prostoru, zvažte jestli využijete více poliček nebo chladících boxů, potraviny je vždy velmi důležité uchovávat přesně podle doporučení výrobce. Výhodou umístění mrazící části ve spodní části je zajisté větší užitný objem, mrazící část v horní části je však lépe dostupná. Některé typy nabízí i zónu pro prodloužení životnosti potravin nazývanou také jako nulová zóna či CoolSelect nebo BioFresh. Jde o speciální část určenou k uchování “choulostivých“ potravin jakými jsou ryby, čerstvé maso, sýry, ovoce nebo zelenina. Teplota se zde dá nastavit až k bodu mrazu a vlhkost až k 90%, zajistí se tak minimalizace rozmnožení nežádoucích mikroorganismů.

Vyhledávané jsou také beznámrazové systémy NoFrost, LowFrost nebo Smart Frost. Díky neustálé cirkulaci vzduchu tak dochází k ideálnímu rozprostření chladu, eliminaci námrazy a snížení vlhkosti. V chladící i mrazící části usnadňující údržbu lednice, kdy odpadá pravidelné odmrazování a předejdeme tak opět vyšší spotřebě a spotřebič bude správně fungovat.

Pokud máte možnost umístěte ledničku do chladnějšího prostoru jakým je třeba spíž umístěná nedaleko kuchyňské linky, ušetříte tak množství spotřebované energie, které se samozřejmě liší, pokud máte lednici ve vytápěné místnosti nebo větratelné studenější komoře či na chatě, kde se teplota stále mění. Roční spotřeba energie uváděná povinně na energetických štítcích slouží pouze jako orientační hodnota. Důležitými ukazately jsou však klimatická třída a energetická třída vypovídající o spotřebě energie.

Většina lednic spadá do více klimatických tříd, které zohledňují teplotu místnosti pro umístění lednice:

T – teplota okolí +18 až +43 °Cfridge2

ST - teplota okolí +18 až +38 °C

N - teplota okolí +16 až +32 °C

SN - teplota okolí +10 až +32 °C

Mnoho parametrů mezi které patří velikost užitného objemu, spotřeba energie či typ izolace a kompresoru ovlivňují spotřebu energie. Zařazení do skupin podle energetické náročnosti provozu lednice je vyjádřeno energetickou třídou.

Kombinované lednice A+ disponují přibližně 2,5roku starou technologií. Kombinované lednice A++ jsou modernějšími typy s přibližně 1,5roku starou technologií a pyšní se s úsporou spotřeby energie až o 20% oproti A+. Kombinované lednice A+++ jsou v současnosti nejúspornější energetickou třídou s nejmodernější technologií a uvádí až od 15% menší spotřebu energie oproti A++.

Mezi nejnovější technologie patří také mnoho funkcí, kterými většina moderních lednic disponuje. Oblíbeným je snížený režim vhodný pokud odjíždíte mimo domov, kdy nemusíte spotřebič úplně vypínat a spotřeba se tak sníží na minimum. K potlačení pachů a zdravějšímu uchování potravin slouží antibakteriální povrch moderních typů s příměsí speciálních látek a stříbra ničících plísně a škodlivé bakterie. Prostor pro uchování a rychlému vyndání potravin bez nutnosti otevírání dveří lednice se nazývá domácí minibar, opět tak nedochází ke zbytečnému úniku chladného vzduchu. Nadstandartní funkce super mrazení krátkodobě prudce sníží teplotu a udrží požadovanou hodnotu když do mrazící části vkládáme potraviny. Funkce super chlazení využijete pokud potřebujete nakoupené potraviny rychle zchladit. Takzvané moderní americké lednice nabízí na předních dveřích zabudovaný výrobník ledu, ledové tříště nebo automat na chlazenou vodu. Senzorová technologie 6.smysl ovlivňuje výkon k zachování ideální teploty pro uchování potravin a prodlužuje tak jejich trvanlivost a čerstvost.

Jak vybrat lednici?