Doprava zdarma

Kingston DataTraveler 2000 64GB DT2000/64GB, USB 3.0 flash disk, modrý

Cena
3 719 Kč
Dostupnost
Nevíte si rady s výběrem? Zeptejte se odborníka

Kingston 64GB Keypad USB 3.0 DT2000

Ideální, je-li zabezpečení nejdůležitější.
Disky Kingston DataTraveler® 2000 jsou navrženy tak, aby byly bezpečné, s alfanumerickou klávesnicí, která umožňuje disk uzamknout číselnou nebo slovní kombinací a je tak snadné jej chránit kódem PIN. Jeho funkce automatického uzamykání se aktivuje, když je disk vysunut ze zařízení a po 10 nezdařených pokusech o proniknutí systém odstraní šifrovací klíč. Disk DT2000 je vybaven hardwarovým AES 256bitovým šifrováním dat v režimu XTS. Šifrování je prováděno na disku, nikoliv na hostitelském počítači a nenechává v systému žádnou stopu po kódu PIN. Disk DataTraveler 2000 je nezávislý na operačním systému a je možné je použít na libovolném zařízení s rozhraním USB 2.0 nebo USB 3.1 Gen 1 (USB 3.0). Je kompatibilní se systémy Windows®, Mac® OS, Linux, Chrome OS, Android (používá se téměř na polovině zařízení dnes expedovaných na trh), tenkými klienty a integrovanými systémy a disk nevyžaduje žádný software nebo ovladače. Disk má certifikaci FIPS 197, takže splňuje častý požadavek na zabezpečení firemního IT vybavení a jeho odolná konstrukce jej chrání před každodenními nepříznivými vlivy, jako je voda a prach.

o Alfanumerická klávesnice usnadňuje uzamčení disku
o 256bitové hardwarové šifrování AES celého disku
o Disk je možné použít na libovolném zařízení s rozhraním USB 2.0 nebo USB 3.1 Gen1 (USB 3.0)
o Certifikace FIPS 197

135MB/s čtení, 40MB/s zápis

USB flash disk je v dnešní době nejrozšířenějším přenosným médiem, které zcela vytlačilo CD a možná i DVD. Proč by taky ne, flešky jsou malé, lehké, vejdou se do kapsy, snadno na ně nahrajete data, která stejně snadno smažete a nahradíte jinými. Jen málokdo jej dnes nemá. Jak si ale takové paměťové médium vybrat?

Parametry výběru flešky

Právě paměť flash umožňuje uchovávat data i když odpojíte napájení disku. A jelikož se data na disk nahrávají přes sběrnici USB, říká se tomuto pomocníkovi USB flash disk. Vždy jej vybírejte podle:

 • velikosti (paměti) USB flash disku

 • rychlosti disku - rychlost čtení a rychlost zápisu

 • dalších parametrů - materiálu a provedení

 • rozhraní USB

 

Jakou zvolit velikost flash disku?

Flešky se dělí podle velikosti, tedy podle množství dat, která na ně uložíte. Zvažte, pro jaký účel flash disk potřebujete. Chcete jen uchovávat dokumenty do práce či školy? Chcete na ně zálohovat fotografie z dovolené či oslav? Nebo i videa a filmy, oblíbenou hudbu? Podle toho volte velikost i rychlost flešky.

256 MB

Dnes se již téměř nevyrábí, na tuto fleshku toho moc nenahrajete.

512 MB - 2 GB     

Malá kapacita, vejdou se dokumenty a nebo pár fotografií, budete mít brzy plno.

4 GB

Běžný standard - na tuto flešku se vejde 1 DVD film, spousta dokumentů či fotografií.

8 GB - 16 GB

Dnes také velice rozšířená velikost - vejde se několik filmů, fotografie i dokumenty

32 GB - 128 GB

Velkokapacitní flešky, na které nahrajete spoustu dat, mají kapacitu jako některé starší notebooky či počítače.

USB flash disky

Pamatujte, s rostoucí kapacitou roste i cena flash disku. Malé velikosti seženete od pár korun, nad 32 GB je cena vyšší.

 

Co je rychlost čtení a rychlost zápisu

Dle názvu je to celkem jasné - rychlost čtení je rychlost, jakou se data z disku načtou na zařízení, rychlost zápisu udává, jak rychle se data na disk uloží (kolik dat za vteřinu).

Zde opět záleží na to, k čemu flash disk slouží - pro běžné dokumenty a běžné používání vám stačí rychlosti kolem 20 - 100 MB/s. Pokud ale budete pracovat často s fotografiemi, videem či hudbou, volte rychlosti kolem 100 MB/s, data se vám zobrazí či přenesou mnohem rychleji. Rychlost flešky také závisí na tom, jaké má rozhraní - USB 2.0 či USB 3.0.

 

Rozhraní USB

V dnešní době máte k dispozici tři typy USB rozhraní. Od jednotlivých typů se odvíjí i rychlost kopírování i ukládání dat.

 • USB 1.1 - nejstarší verze rozhraní USB (Universal Serial Bus), pomalá rychlost čtení i přenosu dat, dnes najdeme již jen na velmi starých zařízení

 • USB 2.0 - standardní a v tuto chvíli zatím stále nejrozšířenější verze rozhraní, umožnila napojení výkonných zařízení - tiskáren, faxů, kopírek, digitální kamery… Maximální přenosová rychlost 60 MB/s, v běžném provozu 35 - 40 MB/s.

 • USB 3.0 - nejnovější verze rozhraní, umožňující velice rychlý přenos dat až 625 MB/s (5 Gb/s). Kompatibilní s USB 2.0.

 

Materiál

Samotné srdce flešky bude vždy kovové, nicméně obal může být kovový, plastový, gumový či dřevěný. Zároveň může mít fleška i různou velikost či tvar.

 

Výhody a nevýhody USB flash disku

+

-

Flash disky jsou oblíbené především proto, že je můžete: Mají ale také své nevýhody:
 • připojit k téměř jakémukoliv zařízení, které má USB připojení - PC, notebooku, televizi, DVD rekordéru, autorádiu či Hi-Fi věži, ukládat na ně dokumenty, hudbu, video či fotografie,

 • Protože jsou malé a lehké, můžete je snadno ztratit.

 • jsou lehké a snadno přenosné,

 • Pokud si vyberete flešku se špatnými vlastnostmi, bude přenos dat trvat dlouho.
 • jsou cenově dostupné.

 • Flash disky s větší kapacitou jsou dražší. Zde se vyplatí sáhnout spíše po malém externím disku.
 
 •  Občas se také porouchají.

 

Tipy závěrem

Buďte praktičtí. Vyberte si flešku, která:

 • něco vydrží, protože je pogumovaná či voděodolná a lehce ji najdete, protože je barevná,

 • bude mít praktický tvar - zvířátka jsou sice roztomilá, ale provedení takových flash disků bývá špatné,

 • nebude příliš široká, aby se vám ji podařilo snadno zastrčit do jakéhokoliv zařízení a nemuseli jste použít USB prodlužovačku,

 • zvažte užití samostatné krytky konektoru - časem se ochodí a můžete jej ztratit.  

 USB flash disky