Jak vybrat dárky pro kluky

Rádi byste se vyhnuli každoročnímu shonu s výběrem vhodného dárku? Nákupy na poslední chvíli, tápání nad výběrem vhodného dárku, lidmi přeplněné obchody, nekonečný výběr v regálech praskajících ve švech a vy uprostřed tohoto stresu sDárky pro kluky. prázdným košíkem a hlavou plnou starostí, co by vašemu prckovi udělalo radost? Nepěkná představa nákupů na poslední chvíli.

Proč si raději neužít naplno slavnostní atmosféru, dárky mít nakoupené z pohodlí domova s dostatečným předstihem, odpočívat, čas věnovat rodině a odpočinku s šálkem čaje či kvalitní kávy. Spousta rodičů se dostává na pokraj zoufalství, když netuší pro jaký dárek se rozhodnout.

gift 575400 640Využijte pár našich typů co dát klukovi za dárek. Zaměřte se na jeho zájmy, oblíbený typ hraček, inspirujte se zkušenostmi z předešlých oslav. Jaký dárek vykouzlil největší úsměv, který z dárků měl úspěch, ale zanedlouho zůstal ležet bez většího zájmu někde v koutě nebo ho chlapec z určitého důvodu nevyužil a výběr se vám hned zúží.

Miminka zaujmou barevné hračky a neotřelé věci. Bude je bavit zkoumání nové věci. Využijí pohybující se kolotoče, pestré hračky připevněné na kočárek či postýlku, hračky vhodné pro uchopení do malých ruček a bezpečné hračky vhodné pro žužlání v pusince. Tam nakonec většina hraček skončí. Kojenec si tak obrušuje cestu pro vylézající zoubky, dbejte tedy na výběr kvalitních materiálů a neustálý dohled dospělé osoby.

Menší kluci nejsou milovníky takzvaných měkkých vánočních dárků v podobě oblečení, což se s přibývajícím věkem změní. Reagují většinou velmi pozitivně na hračky z oblasti zemědělských strojů, aut, letadel, traktorů, vlaků, lodí, větší techniky, stavebnice, plyšové hračky, skládací hračky či kostýmy filmových hrdinů. Pro zdraví pohyb venku zvolte odrážedla, jízdní kola, cyklistické helmy, venkovní hračky do pískoviště, malé bazénky s míčky a nafukovací věci do bazénů.

Větší kluky stále nejvíc okouzlí hračka v podobě auta na dálkové ovládání, stroje s přídavnými funkcemi nebo vybavením, autodráha či vláčkodráha, sportovní vybavení, hračky týkající se řemeslných činností, mechanické vychytávky, stavebnice sDárek pro kluky možností postavit větší množství modelů či staveb, základní logické hry a některé kreativnější chlapce potěší i tvořivé hračky. Auto v jakékoliv podobě by však pod stromečkem nemělo chybět. Do popředí se bohužel dostává zájem o počítačové hry, tablety, pc příslušenství. Pokud váháte, jestli pro předškolní dítě není moderní technika dárkem, který nevyužije, nemusíte se obávat. Třeba tablet nebo mobilní telefon ovládnou děti i bez znalosti písmen. Velice snadno si zapamatují cestu,jak se k oblíbené hře, videu či pohádce dostanou. Moderní technika jim v tomto směru pomáhá k určitému rozvoji, děti se však snadno stanou závislé na těchto spotřebičích. Rozhodně tedy nejde o vhodné dárky na Vánoce pro děti a jejich koupi byste měli omezit na minimum. Jako vzorný rodič byste měli dohlédnout především na zdraví vývoj dítěte. Zaměřte se tedy především na vybavení podporující pohyb a vyžadující vaši přítomnost. Při výběru vánočního dárku tedy zvolte raději vhodné sportovní vybavení, dětské kolo nebo hru, do které zapojíte i sebe a užijte si tak volný čas společně. Koupíte-li pěknou knížku a večery následně strávíte společně četbou napínavých příběhů rozvinete v dítěti fantazii i zájem o četbu. Pokud chlapec najde pod stromečkem třeba nový stan, karimatku a spacák, okamžitě v něm probudíte touhu užít si dobrodružnou dovolenou. Když si jako rodina chcete dopřát adrenalinovou zábavu, můžete podniknout outdoorový výlet, vyrazit na sjíždění vody, kde bude stan nezbytným vybavením. Předškolní kluci budou samozřejmě natěšeni na novou aktovku, vybavení do školy, novou peněženku a zajímavé hodinky.

Hledáte-li dárek pro teenagery zabodujete určitě spotřební elektronikou jakou je stolní počítač, tablet, chytrý telefon, digitální fotoaparát, menší televize, čtečka elektronických knihpočítačová hra, herní konzole, herní myš, sluchátka, audio technika či sportovní náčiní. Nový basketbalový míč, jízdní kolo, kolečkové brusle, koloběžka, florbalové vybavení, hokejka nebo lyže či snowboardové vybavení jsou často očekávaným dárkem na Vánoce. Kvalitní batohy, moderní oblečení, boty, hodinky, náramky, sluneční brýle, sportovní peněženky i módní pásky již mají smysl pro tuto věkovou kategorii a patří k oceňovaným vánočním dárkům. Hračky však svoji váhu neztrácí ani v tomto věku. Mechanické hračky, drony, velké autodráhy, RC modely, společenské hry či složité stavebnice budou taktéž vítanými dárky.