Sencor SVX 73, kartáčky pro SVC 7020, 2 ks

Cena
149 Kč
Dostupnost
Výrobce
Kód zboží
40029754
Nevíte si rady s výběrem? Zeptejte se odborníka

Sencor SVX 73, kartáčky pro SVC 7020, 2 ks

Příslušenství k vysavačiKartáčky
Postranní kartáčky do robotických vysavačů SENCOR SVC 7020BK a SVC 7020VT
Balení 2 ks

 stitky 2

Energetický štítek označuje energetickou náročnost spotřebiče (a nově i budov, ale ty u nás na Čtyřlístku.eu nekoupíte :-)). Ukazuje tedy, kolik energie spotřebič při svém provozu spotřebuje. A jelikož každý elektrospotřebič potřebuje na stejný výkon jiné množství elektřiny, dá se díky energetickému štítku lehce spočítat, kolik za jeho provoz během následujících let utratíte peněz.

Parametry na štítku

Na energetických štítcích jsou tyto parametry:

  • výrobce a model

  • energetická třída

  • odhadovaná roční spotřeba elektřiny v kWh

  • další parametry dle typu spotřebiče spotřebiče - jiné informace jsou na štítku pro televize, jiné pro pračky, myčky, lednice, atd. Jedná se například o objem, hlučnost, spotřebu vody, množství prádla atd.

Energetická třída

Energetická třída se uvádí na stupnici A - G. Spotřebiče na stupni A jsou nejúspornější a lze je dále rozlišit na A+ až A+++, stupeň G je nejméně úsporný.

Pro každý typ výrobků se uvádí jiný rozsah stupnice. Například na televizích naleznete štítek se stupnicí A+ až F, u lednic A+++ až D.

energeticky stitek popis 

Energetické štítky jsou povinné u všech elektrických spotřebičů prodávajících se v EU, pokud takový štítek existuje. Díky štítkům jednoduše srovnáte konkurenční elektrospotřebiče mezi sebou. Nezapomeňte se dívat se nejen na pořizovací cenu, ale i na cenu, kterou dáte za provoz spotřebiče.

Na trhu je velké množství vysavačů určených pro konkrétní potřeby zákazníka. Víte, jaký vysavač potřebujete právě vy?

Podlahový vysavač

Do běžné domácnosti se nejčastěji hodí podlahový vysavač. Je to ověřená klasika, která má své výhody, i nevýhody. Podlahové vysavače jsou někdy hůře skladné, jelikož mají různá příslušenství, které musíte někam uskladnit. Vždy fungují na kabel, který musíte při větších plochách přepínat mezi zásuvkami. Klasické podlahové vysavače mohou být sáčkové i bezsáčkové, na mokré i suché čištění.

podlahovy vysavac

Podlahový vysavač pro alergiky

Pro silné alergiky většinou běžné vysavače nestačí a je potřeba sáhnout po silnějším kalibru. Takovým jsou bezsáčkové vysavače s cyklónovou technologií. Nádoba zachycuje nejen nečistoty z podlahy, ale zároveň pomáhá pročistit i vzduch v místnosti. 

cyklonovy vysavac

 

Vysavače

Tyčový vysavač

Pro malé domácnosti se hodí tyčové vysavače, jelikož nepotřebujete vysávat velkou plochu. Jsou pohodlné, jednoduché na manipulaci a skladné. Někdy mají integrovaný i malý ruční vysavač. Fungují na kabel nebo akumulátor - nemusíte tedy za sebou tahat kabel po celém bytě. Tyčové vysavače jsou k dostání v sáčkové i bezsáčkové podobě, na mokré i suché čištění. Skvěle se hodí pro tvrdé podlahy, na kobercích je převálcují klasické podlahové vysavače.  

tycovy vysavac

Ruční vysavač

Ruční akumulátorové vysavače se hodí především na vysávání drobného smetí, kdy není nutné tahat velký vysavač ze skříně. Hodí se na úklid ve vyšších polohách a například i do auta nebo do míst, kde není přívod elektřiny. Tyto vysavače nemají sáčky, ale pouze sběrnou nádobu. Mají také nižší výkon, ale drobné smetí vysají perfektně. Některé modely lze využít na suché i mokré čištění.

rucni vysavac

Robotický vysavač

Robotické vysavače se hodí pro všechny, kteří nemají čas nebo chuť uklízet. V dnešní době jsou stále populárnější, stejně jako jejich mladší bráškové - robotické mopy na vytírání. Jednoduše si nastavíte den a čas a robotický vysavač vyjedete uklízet. Až svoji práci dokončí, tak zase zajede zpět do nabíjecí stanice. U těchto vysavačů je ale nutné pravidelně vysýpat nádobu s nečistotami, aby bylo vysávání efektivní. Je také dobré nemít příliš rozdílně přechody mezi podlahami či koberec s vysokým vlasem. Robotické vysavače jsou bezsáčkové a pouze na suché čištění.

roboticky vysavac

 

Vysavače

Robotický vysavač nenahradí klasický vysavač, ale v naší moderní uspěchané době se stal neopomenutelným pomocníkem při úklidu domácnosti.

 

Výhody

Jeho hlavní předností je nezávislost a nastavení četnosti vysávání. Dokáže vysávat, i když nejste doma a vy se tak můžete vrátit po náročném dni do uklizené domácnosti. K tomuto účelu jsou robotické vysavače vybavené praktickými časovači.

Vysavače jsou napájeny z akumulátorů, které se ve většině případů dobíjejí v nabíjecí stanici. Do té přístroje obvykle zamíří po skončení práce či v momentě, kdy v baterii dochází energie. Sledujte provozní dobu na jedno nabití a rovněž dobu nabíjení - rozdíly jsou značné.

Většina robotických vysavačů si svůj pohyb volí zcela automaticky, ale některé typy je možné i nastavit, aby se robot zaměřil na konkrétní místo, nebo naopak pokryl celou oblast.

Některé vysavače do překážek pouze narážejí a na základě toho mění svůj směr, novější modely si pracovní prostor nejprve zmapují, překážkám se v předstihu vyhýbají a jejich úklid je celkově efektivnější. Většina modelů je vybavena senzory bránícími před pádem ze schodů, takže se o jejich bezpečnost bát nemusíte.

Nevýhody

Největším omezením je kapacita odpadní nádoby nedostatek sacího výkonu. Obstojí proto jen při úklidu na tvrdých podlahách, především při odstraňování drobků, případně prachu. Jsou ideální pro úklid plovoucích podlah, parket, linolea, dlažby a moderní přístroje značky SENCOR zvládnou uklidit  i koberce .Většina robotických vysavačú disponuje kapacitou nádoby pouze o objemu 0,5 l. Oproti klasickým vysavačům nepoužívají sáček na zachytávání nečistot, ty končí rovnou v nádobce, kterou je potřeba také čistit. Manipulace s nádobkou a její umístění by proto měly být uživatelsky co nejpřívětivější.


Podobnými přístroji jsou i robotické mopy. Oproti robotickým vysavačům však shromažďují a zadržují prach a nečistoty na elektrostatickém hadříku.

Jak vybrat robotický vysavač.