- 13 %
Doprava zdarma

WHIRLPOOL TDLR 60220 PRAČKA

Cena
10 990 Kč 12 690 Kč ušetříte 1 700 Kč
Dostupnost
Tento produkt již nelze zakoupit
Výrobce
Kód zboží
40035913
Nevíte si rady s výběrem? Zeptejte se odborníka

Pračka vrchem plněnáVrchem plněná pračka
Energetická třída A+++
Účinnost praní A
Otáčky odstřeďování B
Kapacita praní 6 kg
Nastavení otáček 0-1200 ot/min
Super Silent
Senzorová technologie praní 6. smysl
Objem bubnu 42 l
Spotřeba enrgie 122 kWh/rok
Spotřeba energie Bavlna 60°C plná náplň (2010/30/EC) 0,65 kWh
Spotřeba energie Bavlna 60°C poloviční náplň (2010/30/EC) 0,55 kWh
Spotřeba energie Bavlna 40°C poloviční náplň (2010/30/EC) 0,44 kWh
Spotřeba energie v pohotovostním režimu (2010/30/EC) 0,11 W
Spotřeba energie ve vypnutém režimu (2010/30/EC) 0,11 W
Roční spotřeba vody 8500 l
Displej
Zobrazení průběhu programu
Zobrazení zůstatkového času
Hlučnost praní 54 dB
Hlučnost odstřeďování 76 dB
Referenční program 220 pracích cyklů
Trvání referenčního programu 210 min
14 programů
Změs / Denní 40°C
Bavlna
Syntetika
Jemné prádlo
Vlna
Program pro barevné prádlo
Eco bavlna
AquaEco
Rýchly 30°C/30 min
Jeans
Sport
Formální oblečení
Máchání a odstřeďování
Intenzivní odstřeďování
Colours 15
Rychlé praní
Předpírka
Intenzivní máchání
FreshCare
Tlačítko start/pauza
Odložený start/konec
Reset tlačítko
Barva bílá
Rozměry: (V x Š x H) 90 x 40 x 60 cm
Hmotnost: 62 kg

 stitky 2

Energetický štítek označuje energetickou náročnost spotřebiče (a nově i budov, ale ty u nás na Čtyřlístku.eu nekoupíte :-)). Ukazuje tedy, kolik energie spotřebič při svém provozu spotřebuje. A jelikož každý elektrospotřebič potřebuje na stejný výkon jiné množství elektřiny, dá se díky energetickému štítku lehce spočítat, kolik za jeho provoz během následujících let utratíte peněz.

Parametry na štítku

Na energetických štítcích jsou tyto parametry:

  • výrobce a model

  • energetická třída

  • odhadovaná roční spotřeba elektřiny v kWh

  • další parametry dle typu spotřebiče spotřebiče - jiné informace jsou na štítku pro televize, jiné pro pračky, myčky, lednice, atd. Jedná se například o objem, hlučnost, spotřebu vody, množství prádla atd.

Energetická třída

Energetická třída se uvádí na stupnici A - G. Spotřebiče na stupni A jsou nejúspornější a lze je dále rozlišit na A+ až A+++, stupeň G je nejméně úsporný.

Pro každý typ výrobků se uvádí jiný rozsah stupnice. Například na televizích naleznete štítek se stupnicí A+ až F, u lednic A+++ až D.

energeticky stitek popis 

Energetické štítky jsou povinné u všech elektrických spotřebičů prodávajících se v EU, pokud takový štítek existuje. Díky štítkům jednoduše srovnáte konkurenční elektrospotřebiče mezi sebou. Nezapomeňte se dívat se nejen na pořizovací cenu, ale i na cenu, kterou dáte za provoz spotřebiče.

Automatická pračka je jedním z hlavních pomocníků moderních domácností. Dnešní trh nabízí nepřeberné množství značek i typů lákající své zákazníky důmyslnými mechanismy a vychytávkami. U mnoha modelů můžeme nastavit odložený start praní, některé si umí dávkovat množství pracího prášku, nebo využívají speciálních pohybů pracího bubnu. Pojďme si představit několik důležitých kritérií, podle kterých zvolit tu správnou pračku.

WASHINGMACH55OK

 

Při výběru bychom se měli zaměřit především na kvalitu vyprání a skutečnou spotřebu energie. Klesající spotřeba energií má často vliv na kvalitu vyprání a může tak dojít k situaci, kdy musíte celý cyklus opakovat. Každá pračka je vybavena energetickým štítkem s označením v rozmezí A až A+++. Najdete zde informace o hlučnosti, spotřebě energie, účinnosti odstředění i samotného praní. Tyto hodnoty opravdu klesají, jsou však měřeny při praní bavlněného prádla při 60 stupních, které se dnes již tak často nepoužívají. Tento ukazatel tedy není vhodným rádcem při výběru pračky, většina pracích prášků obsahuje enzymy působící při praní na 30 a 40 stupňů, při praní na 60 a více stupňů se enzymy již neprojevují. Varianty praní na méně stupňů však nejsou porovnávány, spotřeba energie i účinnost praní se zde tedy může lišit. Objem bubnu se pohybuje v rozmezí od 5 do 12kg, dobře si tedy rozmyslete, kolik prádla běžně perete, abyste efektivně využili celou kapacitu pracího bubnu. Některé bubny sice nabízejí vyšší kapacitu, jsou však mělké a prádlo může vypadávat. Doporučuje se plnit prací buben na maximálně 80% celkové kapacity a ponechat tak prostor pro tření a pohyb prádla, které se tak lépe vypere a tolik nepomačká.smalllaundryroom

Počet otáček je důležitým faktorem především pro pračky se sušičkou, v ostatních případech s počtem otáček stoupá především cena spotřebiče, protože pro zákazníky je vyšší počet otáček lákavým kritériem pro výběr. Účinnost odstřeďování se pohybuje v rozmezí od A do D, kdy je poukazováno na procentuální zbytky vody v prádle. Účinnost A značí méně jak 45%, při následném sušení v sušičce tedy spotřebujete méně energie a venku prádlo rychleji schne. Dbejte také na výběr snadného ovládání pračky, některé modely již nabízejí přehledný displej, mnohdy se zde zobrazuje i zbývající čas do ukončení nastaveného programu a pračka si také sama pohlídá správné navolení teploty a otáček pro ochranu prádla. Důležitý je také snadný přístup pro vkládání prádla do bubnu, dostatečné rozevírání dvířek spotřebiče, snadné zavírání a pevné těsnění dvířek, nebo osvětlení pracího bubnu.  Moderní typy praček prošly vývojem také z hlediska hlučnosti, některé modely tedy nabízejí prací cykly, při kterých spotřebič skoro neuslyšíte. Nadstandardními funkcemi je systém aquastop, kdy se automaticky vypne přívod vody při špatné těsnosti pláště a předejde se tak vzniku vysokých škod nebo takzvaný šestý smysl, kdy pouze roztřídíte tkaniny podle druhu a pračka si umí sama nastavit požadovaný program, množství pracího prášku i aviváže a efektivně tak využít své funkce pro hospodárné a šetrné praní.

Typy praček 

  • Pračky s horním plněním jsou užší variantou a vhodné především do menších prostor, potřebujeme pouze volný prostor nad pračkou pro otevírání dvířek a vkládání prádla do bubnu. Oproti pračkám s předním plněním nabízejí menší množství variant a technických vychytávek, splňují však hlavní funkce a většinou jsou cenově dostupnější.

  • Pračky s předním plněním můžeme umístit do větších prostor, zároveň musíme brát v potaz i prostor pro otevírání dvířek. Díky možnosti odejmutí vrchní desky a variabilitě barevného provedení je můžeme zakomponovat do kuchyňské linky. Pračky s předním plněním nabízí většinou více funkcí a širší množství modelů. Takzvané slim pračky jsou užší variantou praček s předním plněním.

  • Pračky se sušičkou jsou spotřebičem vykonávající dvě funkce, zvýšíte tedy provozní náklady, zároveň však ušetříte místo, ale samotný výkon rozhodně není srovnatelný se samostatně stojící pračkou a sušičkou.

Jak vybrat pračku