Jak na dárky k Valentýnu?

Jak na dárky k valnetýnu

Valentýn neboli svátek všech zamilovaných slaví každoročně 14. února zamilovaní lidé ze všech koutů světa! K nám tento svátek přišel z anglosaských zemí a vyznačuje se zejména tím, že si lidé dávají drobné dárky a přáníčka, kterými si vyjadřují vzájemnou lásku.

Jaké dárky na Valentýna darovat? To se vám budeme snažit poradit a pomůžeme vám při jejich výběru. Nejprve však zamíříme o několik století zpět, do historie, a povíme si, co vlastně svátek svatého Valentýna symbolizuje a jak to vlastně všechno začalo.

 

Valentýn byl kněz, biskup z Terni, který žil pravděpodobně ve 3. století. Kolem legendy o svatém Valentýnovi kolují dvě verze. Podle jedné se traduje, že císař Marcus Aurelius Claudius nechtěl, aby se muži rozptylovali od vojenských povinností, a proto zrušil manželství a vydal zákaz oddávat. Jenomže Valentýn se s tímto příkazem nesmířil a zamilované páry dál tajně oddával a mužům radil, aby své ženy neopouštěli a do válek nechodili. Mladé páry pak obdarovával květinami z biskupské zahrady. Když se to císař dozvěděl, uvěznil ho a nechal dne 14. února 269 popravit. Předtím však ještě z vězení napsal dopis dceři žalářníka, do které se zamiloval. Tento dopis podepsal větou ,,od tvého Valentýna”. Tím vlastně vzniklo první valentýnské přáníčko.

 

Ta druhá legenda hovoří o tom, že Valentýn měl léčivé schopnosti a zázračně vyléčil motlitbami syna tehdejšího známého rétora Kratóna. Od římských senátorů byl tehdy nařčen z nekalých praktik a sťat. Sami si vyberte, která legenda se vám líbí více a která je pravá. Podle některDárky k valentýnuých zdrojů jsou pravé obě a v těchto legendách se nejspíše prolínají dva rozdílné životy světců stejného jména.

 

No dnes to již asi nevyřešíme. Věnujte nám ale ještě chvíli trochu pozornosti, a my vám zkusíme poradit a dát několik zajímavých tipů na to, jak a čím obdarovat svojí vyvolenu či vyvoleného.

 

Nejčastěji si partneři v tento den dávají drobné dárky, přáníčka a čokoládu. Většinou na všech valentýnských dárcích dominuje symbol nebo tvar srdíčka, které značí lásku. Pokud ještě nemáte vybraný dáreček pro své milované, mrkněte na nabídku našeho e-shopu. Speciálně pro tento svátek jsme pro vás připravili kategorii, která je pojmenovaná velice příznačně: Valentýnské dárky.

 

Jak ženy, tak ostatně i muže, potěší krásná vůně, darovaná s láskou. Na našich stránkách najdete množství parfémových a toaletních vod, sprejů, voňavých tělových olejů, deodorantů nebo třeba koupelových pěn a sprchových gelů. Takovým dárkem opravdu potěšíte kdykoliv a to jak dámy, tak i pány. Vřele doporučit vám můžeme i luxusní voňavá francouzská mýdla.

 

U vůní ještě chvíli zůstaneme. Romantický valentýnský večer si můžeme zpříjemnit vonnými svíčkami a tyčinkami z řady Aromaterapie.

Dárkem, který nezklame a neurazí jsou i šperky. Nemusí být nijak drahé, stačí drobnost z řad bižuterie, nebo nákladnější stříbrný či pozlacený náramek, prstýnek, přívěsek nebo řetízek. Na výběr máme zboží jak pro ženy, tak pro muže.  Ženy mohou svému vyvolenému pořídit pěknou kravatu, manžetové knoflíčky i třeba hodinky. Oproti tomu pánové svým protějškům mohou vybírat z bohaté nabídky kosmetiky a pořídit své lásce novou rtěnku, řasenku, lak na nehty nebo krásné kosmetické zrcátko

.

Pokud se rozhodnete trávit valentýnský večer doma v soukromí, můžeme vám nabídnout dobrou kávu, která vám jistě společně strávené chvíle provoní a zpříjemní.

Doufáme, že jsme i ty z vás, kteří svátek svatého Valentýna ignorují, a pro které je svátkem lásky první máj, přesvědčili a že i oni rádi stráví krásný den a večer se svým milovaným protějškem. Vždyť chvíle společně strávené jsou krásné kterýkoliv den a v každém ročním období.

Dárky k valentýnu